Pondělí 6. dubna 2026, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

Dobrovolní hasiči z Borohrádku byli požádáni o pomoc osobě se zástavou dechu a oběhu v Borohrádku. Jednotka na místo vyjela s dopravním automobilem a přístrojem AED. Hasiči po příjezdu na místo navázali na resuscitaci, kterou do té doby prováděli svědci události.

Oživování ihned rozšířili o použití automatizovaného externího defibrilátoru. Po příjezdu ZZS a následné 20minutové resuscitaci lékař u starší ženy konstatoval smrt.

Bez zranění se obešla dopravní nehoda dvou osobních vozidel, ke které došlo včera odpoledne u obce Kocbeře. Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Jedno z havarovaných aut s přívěsným vozíkem skončilo částečně mimo vozovku.

Hasiči zajistili obě vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Unikající provozní kapaliny zasypali sorbentem a následně očistili z vozovky. Po dobu policejního vyšetřování usměrňovali provoz na objízdnou trasu. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Rychnovští profesionální hasiči vyjeli k dopravní nehodě osobního vozidla, která se stala na silnici u Vamberka. Osobní vůz z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice, kde se převrátil a skončil na střeše.

Při příjezdu jednotky na místo byl zraněný řidič v péči záchranné služby, která ho převezla k dalšímu ošetření do nemocnice. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.