Pátek 26. unora 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská vyjela krátce po jedné hodině v noci k dopravní nehodě, která se stala v Sedlicích. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že motocykl narazil do plotu. U nehody se však nikdo nenacházel.

Policisté začali pátrat po řidiči motorky, kterého po třetí hodině nalezli. Zraněný muž byl předán do péče záchranné služby a převezen do nemocnice. Hasiči zabezpečili stroj proti požáru a odpojili baterii. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a očistili vozovku.

K nálezu plechovek s neznámou látkou na Tylově nábřeží v Hradci Králové byli přivoláni profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Oznamovatel uvedl, že z několika plechovek vychází nepříjemný zápach. Hasiči po příjezdu na místo a provedeném průzkumu zjistili, že se jedná o barvy, které si tam zanechali pracovníci natírající zábradlí.

Jednotka místo zkontrolovala a vrátila se zpět na základnu.

Čtyři jednotky profesionálních hasičů z Vrchlabí, dobrovolných hasičů z Vrchlabí 3 – Podhůří, Černého Dolu – Čistá a Dolního Dvora byly přivolány k požáru lesa u obce Strážné. Hasiči provedli průzkum dané lokality a zjistili, že hoří v nepřístupném terénu zhruba dva kilometry v lese.

Jednalo se o požár pařezů a lesní hrabanky na ploše zhruba čtyři krát dva metry. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Profesionální hasiči z Broumova vyjeli k ohlášenému požáru osobního vozidla na Mírovém náměstí v Broumově. Po příjezdu na místo zjistili, že hoří v motorovém prostoru osobního vozidla Škoda Felície. Hasiči dostali požár pod kontrolu během pěti minut. Hmotná škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun.

Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada v motorovém prostoru. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

K dopravní nehodě došlo na hlavní silnici č. I/33 mezi Hradcem Králové a Jaroměří. U motorestu Arkus havaroval motocykl zn. Honda. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře, kteří asistovali záchranné službě při ošetření zraněného řidiče. Stroj skončil mimo vozovku.

Hasiči u něho provedli protipožární opatření a odpojení baterie. Po dobu vyšetřování řídili kyvadlově dopravu. Po zadokumentování události hasiči očistili vozovku od střepů a vrátili se zpět na základnu.