Úterý 22. dubna 2025, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

Zranění dvou osob si vyžádala dopravní nehoda kamionu, který havaroval na silnici č. 16 u Jičína. Kamion i s návěsem skončil převrácený na bok a blokoval tím průjezd komunikací. Z vozidla došlo k úniku provozních kapalin, hasiči je zasypávali sorbentem. Odtah havarovaného kamionu musela zajistit specializovaná fir­ma.

Na místě pracovali profesionální hasiči z Jičína, zásah trval několik hodin. Spolu se silničáři pomohla jednotka s vykládkou kamionu a úklidem znečištěné vozovky. Zpět na základnu se jednotka vrátila až před sedmou hodinou ranní.

Profesionální hasiči z Rychnova and Kněžnou a JSDH Vamberk zasahovali v Záměli při likvidaci úniku nafty z proražené nádrže nákladního automobilu. Mimo nádrž uniklo několik stovek litrů nafty, které zachytila blízká čistička. Jednotky provedly monitoring okolí, aby prověřily, zda nedošlo k možnému znečištění vodního toku, což se nepotvrdilo.

O situaci byli vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí, kteří měli zajistit odčerpání látky. Hasiči zajistili jímku pomocí sorpčních hadů a provedli úklid znečištěného okolí.

Na silnici č. 14 havaroval v Rudníku osobní automobil, vyjel mimo vozovku a zůstal ležet převrácený na střeše v potoce. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místo vyjela profesionální jednotka z Vrchlabí a zároveň profesionální jednotka z Trutnova s vyprošťovacím automobilem.

Hasiči havarovaný vůz zabezpečili a zkontrolovali ho na případný únik provozních kapalin. Auto se podařilo jednotkám vyprostit zpět na komunikaci, silnice byla během provádění vyprošťovacích prací uzavřena.