
Škodu za 100 tisíc korun způsobil požár bytu v Trutnově, hořelo v kuchyni
V neděli 27. ledna 2019 odpoledne byly zalarmovány tři jednotky hasičů kvůli nahlášenému požáru v bytě v Žižkově ulici v Trutnově. Hořelo v prostorách kuchyně. Požár se…

V neděli 27. ledna 2019 odpoledne byly zalarmovány tři jednotky hasičů kvůli nahlášenému požáru v bytě v Žižkově ulici v Trutnově. Hořelo v prostorách kuchyně. Požár se…

V části Pec pod Sněžkou – Velká Úpa došlo v jedné z chalup k požáru dřevěného obložení za krbovými kamny. Na místo byly vyslány jednotky HZS Trutnov a JSDH Horní Maršov a Pec pod Sněžkou. Požár byl lokalizován pomocí hasicího přístroje, hasiči museli dále stěnu rozebrat a zkontrolovat, zda se zde nenacházejí další skrytá ohniska.
Příčinou požáru byla technická závada na krbovém tělese, škoda byla předběžně vyčíslena na 2 tisíce korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty přesahující částku čtyř milionů korun.
Profesionální hasiči z Vrchlabí zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla. Automobil havaroval na silničním úseku mezi Vrchlabím a Dolní Brannou. Po nehodě skončilo auto převrácené na střeše mimo komunikaci.
Nikdo nebyl zraněn, osoba z vozu se nacházela po příjezdu hasičů mimo automobil. Jednotka převrátila vůz zpět na kola, místo zásahu zabezpečila a vrátila se zpět na stanici.

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka ze Solnice zasahovali v sobotu 26. ledna 2019 večer u dopravní nehody, která se stala na komunikaci I/14 u Bílého…

Broumovští profesionální hasiči vyjížděli do obce Hynčice k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo mimo vozovku převrácené na střechu. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo.
Jednotka místo zásahu zajistila, provedla opatření proti vzniku požáru a následně převrátila havarovaný automobil zpět na kola.
V části Liberk – Uhřínov havarovalo osobní vozidlo do příkopu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Ti zabezpečili havarovaný vůz proti vzniku požáru a následně vyprostili auto zpět na komunikaci.
Na komunikaci I/33 v Náchodské ulici v Jaroměři havaroval osobní automobil. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vozidlo havarovalo do příkopu v blízkosti jednoho z domů a poškodilo při tom elektroměr.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Místo nehody zabezpečili a posléze se vrátili zpět na stanici.

K nahlášenému požáru osobního vozidla spěchali profesionální hasiči z Broumova a místní dobrovolná jednotka do Božanova. Hořel vůz značky Citroen Berlingo, který se nacházel v blízkosti rodinného domu.
Majitelé se snažili uhasit požár pomocí hasicího přístroje. I přesto byla vzniklá škoda vyčíslena asi na 20 tisíc korun, uchráněné hodnoty pak na 10 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci.

Profesionální jednotka z Trutnova likvidovala požár kovového kontejneru s odpadem v části Starý Rokytník.
Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli na pomoc osobnímu vozidlu, které uvízlo na železničním přejezdu v obci Kunčice nad Labem. Hasičům se podařilo automobil vyprostit bez dalšího poškození, operační důstojník z krajského operačního střediska pak komunikoval s výpravčím o průjezdnosti trati.
Na místo byla povolána také jednotka SŽDC, aby zkontrolovala stav železničního přejezdu, zda nedošlo k poškození.

V části Nechanice – Suchá havaroval osobní automobil, který vyjel mimo komunikaci a skončil převrácený na střechu v poli. Jedna osoba byla zraněna, postarali se o ni záchranáři. Jednotky místo události zajistily.
Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic.

Novobydžovští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou byli zalarmováni kvůli dopravní nehodě osobního automobilu. Ten havaroval na silničním úseku v blízkosti Olešnického rybníku a narazil do stromu.
Jedna osoba byla při nehodě zraněna a po příjezdu hasičů se nacházela již mimo havarované vozidlo, postarali se o ni záchranáři. Jednotka místo zásahu zajistila. Podle prvních informací se začalo z vozu po nárazu kouřit, ale k požáru nedošlo.

Na 77. kilometru dálnice D11 havaroval osobní automobil, který dostal smyk a zůstal stát napříč pravým jízdním pruhem. Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou, která byla následně odvolána.
Nehoda se obešla bez zranění osob, po zajištění místa události předali hasiči místo zásahu policistům.

Do Petrovic byly povolány celkem tři jednotky požární ochrany. Byl zde nahlášen požár v dílně rodinného domu. Nacházely se zde tlakové lahve a v domě zůstala také jedna…

Profesionální jednotka z Jaroměře vyjížděla v sobotu v noci k dopravní nehodě osobního vozidla, které vyjelo v Heřmanicích mimo komunikaci a narazilo do mostku.
Jednoho zraněného člověka si převzali do péče záchranáři, už při příjezdu hasičů na místo události se nacházel mimo vozidlo. Jednotka místo zásahu zajistila, odtah byl zajištěn externí firmou.

Profesionální hasiči z Trutnova zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla, které havarovalo v Pilníkově na komunikaci I/16. Při nehodě porazil automobil několik sloupků, poškodil dopravní značku a došlo u něj k proražení olejové vany.
Nikdo z vozu nebyl zraněn, hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Následně pomohla jednotka s naložením vozu na odtah.
V Solnické ulici zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky u dopravní nehody dvou osobních vozidel bez zranění osob. Jednotka se postarala o likvidaci následků dopravní nehody, konkrétně o úklid komunikace. Nacházelo se zde množství střepů a úlomků.
Do katastru Předměřic nad Labem mířili v pátek odpoledne profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Na komunikaci I/33 mezi odbočkou na Světí a odbočkou na hradeckou část Předměřice n. L. došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, nákladního automobilu a popelářského vozu.
Nákladní vůz skončil po nehodě převrácený na bok napříč vozovkou. Jedna osoba se při nehodě zranila, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči místo zásahu zabezpečili, provedli protipožární opatření a předali jej policistům.

Hasiči z Borohrádku vyjeli s AED přístrojem na žádost KOPIS KHK k ležící osobě na komunikaci u benzínové pumpy v Borohrádku. Hasiči na místě zajistili předlékařské ošetření a tepelnou pohodu staršímu muži po pádu na komunikaci. Muž byl při příjezdu jednotky při vědomí.
Po příjezdu ZZS pomohli s transportem pacienta do sanitního vozu.

K nehodě osobního automobilu, který vyjel mimo komunikaci a skončil v příkopu s potůčkem, vyjížděli do Boháňky profesionální hasiči z Hořic a podniková jednotka Čepro Cerekvice nad Bystřicí a.s. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
Hasiči místo zajistili a provedli opatření proti vzniku požáru. Z havarovaného vozu nevytékaly žádné provozní kapaliny. Majitel si zavolal na místo asistenční službu a jednotky se mohly vrátit zpět na stanici.