Středa 13. listopadu 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk
Královéhradecký kraj

Dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli společně s profesionálními hasiči z Jaroměře k dopravní nehodě osobního automobilu mezi obcemi Nahořany a Městec na Náchodsku. Po nárazu osobního vozidla do stromu zůstala v autě jedna zraněná osoba.

Hasiči naložili zraněnou osobu na nosítka a předali zdravotnické záchranné službě. Hasiči zajistily vozidlo proti požáru. Po dobu zásahu byla silnice zcela uzavřena.

Banner VIP: Devold 600x90 OK

Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Lázní Bělohrad, Miletína, Hořic a Dubence byli odpoledne přivoláni k požáru střechy rodinného domu v ulici Palackého v Miletíně.

Jednotky požár přístavku hasily pomocí vysokotlaku za postupného rozebírání střešní konstrukce. Škoda byla odhadnuta na 10 tis. Kč, uchráněné hodnoty jsou v přibližné hodnotě 2 mil. Kč. Požár vznikl pravděpodobně nedbalostí při sváření pokládané lepenky.

Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic a dobrovolní hasiči ze Lhoty pod Libčany a Libčan byli krátce před polednem přivoláni k požáru štěpkovacího stroje a kontejneru se štěpkou.

Jednotkám se podařilo požár během několika minut lokalizovat a brzy zcela zlikvidovat. Škoda byla odhadnuta na 150 tis. Kč, uchránit se podařilo majetek v přibližné hodnotě 2,5 mil Kč. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru bylo přehřátí štěpky.

Banner eurofire_tubus OK