Neděle 31. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK
Královéhradecký kraj
Banner mototruck 600x90 OK

V ulici U Lípy v Novém Městě nad Metují došlo na křižovatce s ulicí Na Skalce k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Při nehodě se zrnila jedna osoba, která byla převezena do zdravotnického zařízení k dalšímu vyšetření.

Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Hasiči provedli na havarovaných vozech protipožární opatření a zasypali uniklé provozní náplně sorbentem. Po došetření nehody pomohly jednotky s naložením vozidel na odtah a zajistily úklid komunikace.

Profesionální jednotku z Jaroměře zalarmovala dopravní nehoda osobního vozidla a autobusu. Nehoda se stala na silničním úseku mezi Velkým Třebešovem a Miskolezy. Při nehodě byly lehce zraněny dvě osoby v osobním voze, které záchranáři ošetřili na místě.

V autobuse cestovalo v době vzniku události 38 osob, všechny vyvázly bez zranění. Po došetření nehody policií zajistila jednotka odstranění havarovaných vozů mimo komunikaci a postarala se o úklid vozovky.

Požár kontejnerů likvidovali v pátek v noci profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. U prvních dvou případů zasahovali hasiči ve Štefánikově ulici, u třetího také na Moravském předměstí.

Hořící kontejnery ohrožovaly i v blízkosti zaparkovaná vozidla. Hasičům se podařilo vždy dostat požáry rychle pod kontrolu, vyšší škody na majetku způsobené nebyly. Příčiny požárů jsou předmětem vyšetřování.

Banner VIP: PO-BP 970