Čtvrtek 28. září 2023, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

V ulici Na Tvrzi v Třebechovicích pod Orebem zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice s dobrovolnou jednotkou z Třebechovic pod O. Došlo zde k zahoření v motorové části osobního automobilu na parkovišti. Požár se podařilo lokalizovat městským policistům, hasiči poté vozidlo ochladili a dohasili.

Příčinou vzniku požáru byla závada na elektroinstalaci automobilu, škoda byla vyčíslena asi na osm tisíc korun, uchráněné hodnoty asi na 22 tisíc korun.

K ohlášenému požáru osobního automobilu vyjeli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Vamberk do obce Záměl. U vozidla došlo k zahoření v motorovém prostoru, při příjezdu hasičů už nebylo plamenné hoření viditelné.

Vozidlo zkontrolovaly jednotky pomocí termokamery a bylo ponecháno mimo komunikaci. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že došlo k technické závadě na elektroinstalaci, požár nezpůsobil žádnou škodu.

Na silnici č. 300 u části Třebihošť – Horní Dehtov zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dvůr Králové nad Labem a Hořice u dopravní nehody osobního vozidla, které vyjelo mimo komunikaci.

Tři lidé z posádky automobilu byli předáni do péče ZZS, z toho dva byli převezeni do zdravotnického zařízení. Hasiči provedli opatření proti vzniku požáru, zkontrolovali havarované vozidlo kvůli úniku provozních kapalin a předali místo zásahu policistům.

Profesionální jednotka z Trutnova a JSDH Hostinné jely prověřit podezření na únik nebezpečných látek na vodní hladinu Pilníkovského potoka. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná zřejmě o únik mazutu a dalších jiných látek.

O události byli vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí, v jejichž kompetenci je další řešení události. Hasiči provedli monitoring potoka až na soutok s řekou Labe, zde už nebyla žádná látka na hladině zpozorována. K místu, kde docházelo k pravděpodobnému úniku látky, instalovali hasiči sorpční hady, aby nedocházelo k dalšímu šíření na vodní hladinu.