Pondělí 20. května 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MIBAG_2012 OK
Královéhradecký kraj
Banner Stablecam 600

Tři jednotky profesionálních hasičů z Vrchlabí, liberecké stanice Jilemnice, dále dobrovolných hasičů z Vrchlabí 3 – Podhůří byly povolány k hlášenému požáru v prostoru supermarketu v Lánovské ulici ve Vrchlabí.

Po příjezdu na místo hasiči provedli průzkum objektu a zjistili, že došlo k chybnému sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Po zkontrolování a zpětném nastavení čidla se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Jedna osoba byla zraněna při střetu dvou osobních vozidel v ulici Dvorská v Hradci Králové. Po vzájemné srážce ještě narazilo osobní vozidlo Volkswagen Caddy do stromu. Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská.

Při jejich příjezdu byla zraněná osoba v péči záchranářů. Hasiči provedli u obou vozidel protipožární opatření a odpojili autobaterie. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR.

Profesionální hasiči z Jaroměře byli přivoláni k nouzovému otevření bytu v ulici nábřeží 17. listopadu v Jaroměři, kde se nacházela zraněná žena. Dveře bytu byly zamčené a klíč zevnitř v zámku. Hasiči po dohodě se synem uživatelky dveře vykopli a uvnitř na zemi našli dvaaosmdesátiletou seniorku.

Žena byla při vědomí a s hasiči komunikovala. Ti se o uživatelku postarali až do příjezdu záchranné služby, která si ji převzala do péče a následně převezla do nemocnice.

Obě jednotky hradeckých profesionálních hasičů z centrální stanice a stanice Pražská byly přivolány k hlášenému požáru v prostorách prodejny ve Střelecké ulici v Hradci Králové. Hasiči po příjezdu na místo provedli průzkum a zjistili, že došlo ke zkratu telefonní nabíječky a následnému zakouření prostoru.

Jednotky provedly odvětrání prodejny a vrátily se zpět na základny. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku a nedošlo ke zranění osob.

Banner hasičskávyzbrojna 970 OK