Čtvrtek 20. ledna 2022, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

Do části Sylvárov vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Došlo zde k dopravní nehoda nákladního automobilu s vlekem. Řidič vozidla zavadil bokem návěsu o střechu rodinného domu. Pokud by vozidlo pokračovalo v jízdě, hrozil pád střechy.

Proto byla povolána posila z Trutnova, která přijela na místo s výškovou technikou. Až pomocí jeřábu návěs vyprostili. Ze střechy bylo poškozeno jen oplechování.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Častolovic vyjeli k nahlášenému úniku oxidu uhelnatého. Únik látek zaznamenali v restauraci v Komenského ulici. Hasiči na místě naměřili hodnotu koncentrace oxidu uhelnatého, který unikal z plynového kotle.

Jednotka poučila provozovatele o tom, aby nepoužíval zařízení do provedení příslušné revize. V době úniku látky se v restauraci nacházelo asi 10 osob. Ty místo opustily, na bolesti ani nevolnost si nikdo nestěžoval.

K dopravní nehodě v ulici T. G. Masaryka vyjeli profesionální hasiči z Hořic do Ostroměře. Osobní automobil narazil do sloupu veřejného osvětlení, který byl vlivem nárazu přeražen. Protože se dráty dotýkaly vozidla, museli hasiči se vší opatrností provést potřebná protipožární opatření.

Po vypnutí elektřiny proudící do poškozeného sloupu hasiči vozidlo i sloup odstranili mimo komunikaci. Zajistili úklid a zásah ukončili.