Pátek 26. unora 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

Bez zranění se obešla dopravní nehoda tří osobních vozidel, ke které došlo včera kolem 14. hodiny v obci Kladruby. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou, kteří provedli u vozidel protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po zadokumentování události Policií ČR hasiči odtáhli jedno vozidlo mimo vozovku, druhé pomohli naložit na odtah a třetí odjelo po vlastní ose. Následně očistili povrch silnice od střepů a plastových částí.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli v 11:12 hodin přivoláni na pomoc řidiči kamionu, který se svým nepojízdným vozidlem zablokoval silnici u Rybné nad Zdobnicí. Po příjezdu jednotky na místo události bylo zjištěno, že se jedná o plně naložený kamion o váze 29 tun. Hasiči ve spolupráci s řidičem odpojili návěs, pomocí tažné tyče odtáhli tahač na parkoviště. Před návěs byl následně zapojen nový tahač, který s nákladem odjel. Při události nebyl nikdo zraněn.

Jednotka profesionálních hasičů z Hradce Králové – stanice Pražská byla v 08:23 hodin povolána k požáru osobního vozidla v ulici Vilová v Hradci Králové. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že majitel osobního vozidla Škoda Felicia uhasil počínající oheň ještě před jejich příjezdem pomocí hadice s vodou. Požár způsobila technická závada na palivovém vedení pod podlahou vozidla. Hasiči pouze odpojili autobaterii a zkontrolovali vůz. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

Profesionální hasiči z Jičína a hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk byli přivoláni k nehodě, která se stala u železniční trati v Nemyčevsi. Jičínští hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se v osobním vozidle, které skončilo na střeše vedle přejezdu, nikdo nenachází.

Hasiči uvázali havarované vozidlo a pomocí vyprošťovacího automobilu ho vytáhli zpět na vozovku, otočili na kola a zajistili proti požáru. Následně předali místo události drážním hasičům a vrátili se zpět na základnu.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové yli přivoláni k údajnému úniku plynu na silnici mezi autosalonem Opel a HyperTescem. Hasiči provedeným měřením nezjistili žádný únik nebezpečného plynu do ovzduší. Na místo byl přivolán také pracovník RWE, který taktéž nezjistil měřením žádný únik.

Nakonec bylo zjištěno, že na nedaleké čerpací stanici technik vyměňoval hadici u plynového zařízení, přičemž s největší pravděpodobností uniklo nepatrné množství plynu. Hasiči se následně vrátili zpět na základnu.