Čtvrtek 24. června 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

V neděli odpoledne vyjížděli profesionální hasiči z Dobrušky společně s dobrovolnými hasiči z Nového Města nad Metují a Bohuslavic nad Metují k požáru v budově bazénu v Novém Městě nad Metují. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří v technické místnosti v budově.

Hasiči zlikvidovali plameny za pomocí práškového hasicího přístroje a vysokotlakého proudu. Příčina a škoda požáru je v šetření vyšetřovatelů HZS Náchod. Hasiči na místě spolupracovali s Policií ČR a Městskou policií z Nového Města nad Metují.

V ulici 28. října v Novém Městě nad Metují likvidovaly v areálu plaveckého bazénu tři jednotky hasičů nahlášený požár. Průzkumem jednotky zjistily, že došlo k zahoření matrace v jedné z místností, do dalších místností se požár nerozšířil.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun, podařilo se uchránit hodnoty ve výši 2 milionů korun. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Nové Město nad Metují a Bohuslavice. Vyšetřování vzniku příčiny požáru ještě nebylo uzavřeno, ale jako pravděpodobná se jeví technická závada.

Tři jednotky hasičů zasahovaly na silnici č. 14 na úrovni solnické části Ještětice. Stala se zde dopravní nehody čtyř osobních vozidel, po které převezli záchranáři do zdravotnického zařízení celkem pět lidí. Hasiči místo události zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru.

Na nezbytně nutnou dobu byla komunikace uzavřena, poté byl provoz spuštěn kyvadlově. Po došetření odstranily jednotky vozidla mimo komunikaci, uklidily místo zásahu a předaly jej policistům. Při události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Častolovice a Solnice.

U dopravní nehody osobního automobilu v obci Svatojanský Újezd zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a Hořic. Vozidlo skončilo převrácené na střeše. Dvě osoby převezli záchranáři do zdravotnického zařízení, hasiči zajišťovali místo události.

Zasypali uniklé provozní kapaliny sorpčním materiálem a po došetření převrátili vůz zpět na kola. Vozidlo hasiči odklidili mimo komunikaci a předali místo zásahu policistům.

Zraněnou osobu ze skalního terénu zachraňovali v sobotu dopoledne hasiči ve spolupráci se záchranáři a leteckou záchrannou službou v Suchém Dole. Aby mohla být osoba transportována do sanitního vozu, vyzvedl ji vrtulník LZS spolu s leteckým záchranářem hasičů.

Vrtulníkem byla osoba přepravena na místo, kde už na ni čekala sanitka. Do záchranné akce byli zapojeni kromě záchranářů také profesionální hasiči ze stanice Náchod a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Letecký záchranář hasičů z centrální hradecké stanice přiletěl s posádkou LZS.