Středa 24. července 2019, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner zeka 970 OK
Královéhradecký kraj

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové vyjeli k dopravní nehodě, která se stala v Náchodské ulici v Dolní Radechové. Řidič osobního vozidla z dosud nejasných příčin vyjel ze silnice a prorazil plot u domu.

Při nárazu došlo k poškození podezdívky. Řidič vyvázl bez zranění a nedošlo k úniku provozních kapalin. Po zadokumentování události Policií ČR hasiči vyprostili vozidlo z místa u domu.

K hlášenému úniku plynu v bytovém domě v ulici Karla Lánského v Jaroměři vyjeli místní profesionální hasiči. Jednotka po příjezdu na místo provedla kontrolní měření speciálním přístrojem v jednom z bytů a zjistila koncentraci zemního plynu.

Hasiči uzavřeli hlavní přívod plynu do bytu a prostor přirozeně odvětrali. Na místo byl povolán pracovník pohotovostní služby RWE a jednotka se vrátila zpět na základnu.

K hlášenému požáru sazí v komíně domu v Břečtejnské ulici v Trutnově vyjely jednotky profesionálních hasičů z Trutnova a dobrovolných hasičů z Trutnova – Horního Starého Města. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nedochází k plamennému hoření z komínu.

Žhnoucí saze hasiči srazili a vyčistili komínové těleso. Provedli následnou kontrolu termokamerou a vrátili se zpět na základny. Požár nezpůsobil žádnou škodu na majetku.

Banner hasičskávyzbrojna 970 OK