Profesionální hasiči z Hořic vyjeli na pomoc záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Čsl. armády v Hořicích.
Královéhradecký kraj
Jednotka profesionálních hasičů z Broumova byla přivolána na pomoc s transportem zemřelé osoby z patra domu v ulici Na Příkopech v Broumově – Poříčí.
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce byli přivoláni k úniku chemické látky na jednom z pracovišť v areálu firmy v ulici 17. listopadu v Červeném Kostelci. Při malém množství úniku chemické látky byla jedna osoba lehce zraněna a převezena záchranáři do nemocnice. Hasiči opláchli a očistili místo, kde k úniku došlo a vrátili se zpět na své základny.
Broumovští profesionální hasiči byli přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Jetřichov. Řidička škodovky z dosud nejasných příčin nezvládla řízení a skončila s vozidlem na střeše. Při příjezdu hasičů na místo byla ona i dítě venku. Žena utrpěla zranění, se kterým byla převezena záchrannou službou do nemocnice. Dítě vyvázlo bez zranění. Hasiči převrátili automobil zpět na kola a provedli protipožární opatření. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře vyjela krátce před sedmou hodinou ráno k dopravní nehodě, která se stala na silnici mezi Českou Skalicí a obcí Zlíč. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo ke střetu dvou osobních vozidel zn. Škoda Octavia a Škoda Fabia.
Při nehodě byla jedna osoba zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a odpojili autobaterie. Poté pomohli s jejich naložením na dotah a očistili povrch vozovky od provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
Trutnovští profesionální hasiči pomáhali záchranné službě s transportem pacienta do sanity v ulici Sluneční stráň ve Svobodě nad Úpou.
Čtyři jednotky profesionálních hasičů z Jičína, dobrovolných hasičů z Jičína, Starého Místa a Hlásné Lhoty vyjely k hlášenému požáru sazí v komíně domu v Podhradí. Hasiči pročistili komínové těleso a zakázali uživateli jeho používání do doby kontroly odbornou osobou.
Tři jednotky hasičů zasahovaly u požáru v supermarketu v Lánovské ulici ve Vrchlabí. Na místo události vyjeli ve 21:42 hodin profesionální hasiči z Vrchlabí a liberecké Jilemnice, dále dobrovolní hasiči z Vrchlabí 3 – Podhůří. Při příjezdu jednotek na místo události byli všichni lidé z obchodu evakuováni.
Hasiči provedli průzkum a zjistili, že někdo úmyslně založil požár na toaletě. Celý prostor odvětrali a zkontrolovali. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na sedm tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Jednotka profesionálních hasičů z Dobrušky byla přivolána k vyproštění osobního vozidla u obce Přepychy. Automobil skončil částečně v příkopu. Hasiči pomocí navijáku vyprostili vozidlo zpět na vozovku. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli na pomoc muži, který se nemohl dostat ze střechy domu v ulici J. Š. Kubína v Jičíně. Muž odhazoval sníh ze střechy a poté už nemohl slézt na zem. Hasiči ho zachránili pomocí automobilového žebříku.
Tři jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky, dobrovolných hasičů z Nové a Staré Paky byly přivolány k údajnému požáru sazí v komíně rodinného domu v Lomnické ulici v Nové Pace. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach. Jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.
K požáru fasády domu v Severní ulici v Hradci Králové vyjeli místní profesionální hasiči z centrální stanice. Po příjezdu na místo události byl na domě zjištěn ohořelý kus fasády o rozměrech zhruba deset krát deset centimetrů.
Hasiči poškozené místo zkontrolovali termokamerou a vrátili se zpět na základnu.
Čtyři jednotky hasičů byly přivolány k ohlášenému dýmu vycházejícího z lesa u obce Libčany. Na místo vyjely obě královéhradecké jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice a stanice Pražská, dále dobrovolné jednotky z Lhoty pod Libčany a Libčan.
Po příjezdu na místo určení bylo zjištěno, že se nejedná o požár lesa, ale o páru vycházející z technologie napařování dřeva v jedné z firem. Jednotky nezasahovaly a vrátily se zpět na základny.
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli k nahlášené skvrně na řece Orlici na Slezském předměstí v Hradci Králové. Hasiči provedli průzkum hladiny a zjistili, že se nejedná o znečištěnou řeku, nýbrž o bio materiál pod zamrzlou hladinou.
Jednalo se o planý poplach a jednotka se vrátila zpět na základnu.
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli k dopravní nehodě osobního vozidla u místní nemocnice. Osobní vůz skončil po nehodě na střeše a jedna osoba zraněna. Tu si převzala záchranná služba do své péče.
Hasiči převrátili vozidlo zpět na kola a odpojili autobaterii. Po zadokumentování události Policií ČR pomohli s naložením automobilu na odtah. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem byla přivolána k otevření domu v Lipové ulici ve Dvoře Králové nad Labem, kde měl zůstat zapnutý sporák. Po otevření dveří a kontrole domu se informace o zapnutém spotřebiči nepotvrdila.
Pět jednotek hasičů bylo přivoláno na pomoc při pátrání po dvou pohřešovaných osobách na Náchodsku. Profesionální hasiči z Náchoda, Broumova, dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují, Broumova a Adršpachu se mělo zapojit do pátrání po osobách, které se ztratily v oblasti Teplických skal.
Obě nezraněné osoby byly nalezeny při vstupu do skal. Jednotky se následně vrátily zpět na své základny.

K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové. Osobní vůz zn. Ford vyjel v hradecké ulici Husova mimo vozovku a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě se zranili dva lidé, kterým hasiči do příjezdu záchranářů poskytli předlékařskou pomoc.
Následně byly obě osoby převezeny záchrannou službou do nemocnice. Hasiči provedli u vozidla protipožární opatření a odpojili autobaterii. Na místo se dostavili pracovníci technických služeb, kteří zabezpečili poškozený sloup. Příčiny nehody šetří Policie ČR.
Bez zranění se obešla dopravní nehoda osobního vozidla na silnici mezi Pulicemi směrem na Bohuslavice. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že vozidlo skončilo v příkopu a částečně zasahuje do vozovky. Hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečili vůz proti úniku provozních kapalin.

Ani v sobotu se hasiči nevyhnuli sběru uhynulých ptáků na řece u vodní elektrárny Hučák v Hradci Králové. V místě provedli vytažení dvou uhynulých labutí.
Generální partneři
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
Partneři
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876
- detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- www.ges-senko.cz
- www.ges-bls.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111