Neděle 31. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner WAWRZASZEK ISS Leader OK
Královéhradecký kraj
Banner ZPMVČR 211 600

K nehodě osobního vozidla vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a místní JSDH Deštné v Orlických horách. Vozidlo mělo narazit do skály u silnice. Ve voze cestovaly tři osoby, jedna byla při příjezdu hasičů v péči horské služby, ZZS si nakonec převzala do péče celou tříčlennou posádku.

Jednotky zajistily havarovaný vůz a odpojily akumulátor. Po došetření odstranili hasiči vůz mimo komunikaci, aby neblokoval provoz, a předali místo zásahu policistům.

Profesionální jednotka ze stanice Dvůr Králové nad Labem odstranila v obci Horní Brusnice následky dopravní nehody osobního vozidla, které havarovalo mimo komunikaci, kde narazilo do mostku. Dvoučlennou posádku vozu si do své péče převzala zdravotnická záchranná služba.

Jednotka zajistila místo události, na vozidle provedla opatření proti vzniku požáru a zkontrolovala, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Místo události předali hasiči policistům a vrátili se zpět na základnu.

Zachránit koně, který spadl do bazénu v Úhlejově, se pokoušeli profesionální hasiči z Hořic a Jičína a dobrovolní hasiči z Miletína. Bazén měl hloubkou asi 150 cm, hasiči z něj museli nejprve část vody odčerpat.

Uvězněné zvíře bylo velmi vystresované, manipulace s ním nebyla jednoduchá, proto si na místo majitelé zavolali veterináře. Nakonec se podařilo zvíře podvázat a vytáhnout, bohužel kůň podle veterinářů uhynul.

Banner VIP: Vochoc 970x150 OK