Úterý 11. prosince 2018, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Devold 970x150 OK
Královéhradecký kraj

K dopravní nehodě osobního automobilu v obci Klamoš, v místní části Štít, vyjeli po šesté hodině ráno profesionální hasiči z Nového Bydžova a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou. Po příjezdu na místo zjistili, že vozidlo se nachází převrácené na boku na silnici a vytékají z něj provozní kapaliny.

Nedošlo ke zranění osob. Při nehodě byl poškozen také plot patřící k přilehlému pozemku. Hasiči otočili vozidlo zpět na kola. Po dobu řešení události byla vozovka v místě události průjezdná pouze jedním pruhem.

Banner Seal 600 ok

Na silničním úseku mezi Dolní Brannou a Studencem došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Vrchlabí i jejich kolegové z Libereckého kraje. Hasiči po příjezdu nalezli osobní vůz, který se nacházel mimo komunikaci, převrácený na bok a opřený o strom.

Posádku z vozu pomohli dostat ven projíždějící řidiči, hasiči již nikoho vyprošťovat nemuseli. Jednotka havarovaný automobil zajistila proti vzniku požáru a odpojila akumulátor, k úniku provozních kapalin nedošlo. Dvě osoby z vozu byly předány do rukou záchranářů. Jednotka následně převrátila vůz zpět na kola a vyprostila jej.

V katastru obce Nahořany uvízl prázdný autobus, který sjel částečně zadními koly ze silnice do příkopu. Na místo zásahu byli povoláni profesionální hasiči z Jaroměře, profesionální jednotka s vyprošťovacím automobilem z Náchoda a dále také dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují.

Autobus se podařilo bez poškození vyprostit a dostat jej zpět na komunikaci. Při nehodě nedošlo ke zranění osob ani k úniku provozních kapalin.

Na silničním úseku mezi Chotčí a Svatojanským Újezdem zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla profesionální hasiči z Hořic i Jičína. Automobil se převrátil při nehodě přes střechu, vozidlo bylo následkem události zdemolované.

Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první předlékařskou péči a následně ji předali do rukou záchranářů. Hasiči zajistili havarovaný vůz proti vzniku požáru, odstranili následky nehody a předali místo zásahu policistům.

Profesionální jednotka z Nové Paky byla povolána do Svatojánské ulice, kde srazil projíždějící vlak osobu. Na místě se sjely všechny složky IZS, hasiči spolupracovali se záchranáři.

Jednotka asistovala při transportu zraněné osoby a následně pomohla s evakuací cestujících. Lidé se dostali ven z vlaku pomocí žebříků, evakuováno bylo celkem 35 osob. Místo zásahu si následně převzali drážní hasiči SŽDC a policie.

Profesionální jednotka z centrální stanice v Hradci Králové odstraňovala následky dopravní nehody, která se stala na Rašínově třídě na výjezdu z Hradce Králové směr na Pardubice. Srazila se zde dvě osobní vozidla.

Nikdo nebyl při události zraněn, na místě se ale nacházelo množství střepů a úlomků a také došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči místo události zabezpečili a postarali s o úklid povrchu vozovky.

Profesionální jednotka z centrální stanice v Hradci Králové vyjela k nahlášenému požáru dodávkového vozidla v ulici Bratří Štefanů. U automobilu došlo k zahoření elektrické instalace vlivem technické závady.

Požár se podařilo uhasit ještě před příjezdem jednotky, a to pomocí hasicího přístroje. Hasiči se po svém příjezdu postarali o následná protipožární opatření a odvětrání. Oheň napáchal škodu ve výši asi 50 tisíc korun.

Banner VIP: Vochoc 970x150 OK