Středa 20. ledna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

Profesionální jednotka z centrální stanice v Hradci Králové byla vyslána k ohlášené nehodě na železničním přejezdu v Kydlinovské ulici, došlo zde ke střetu vlaku s osobou. Vlak zastavil asi 100 metrů za přejezdem, cestovalo v něm 20 lidí, nikdo nebyl zraněn. Osoba, kterou vlak srazil, utrpěla zranění neslučitelná se životem.

Hasiči pomohli se zajištěním místa události, evakuovali cestující a velitel zásahu pro ně povolal evakuační autobus, který je zavezl na nádraží. Místo nehody bylo následně předáno drážní jednotce SŽ a policistům.

Po nehodě nákladního automobilu zůstala neprůjezdná komunikace u Stárkova, vozidlo bylo nutné vyprostit. Na místo byla vyslána profesionální jednotka hasičů z Náchoda a JSDH Hronov. Komunikace byla v místě silně zledovatělá, proto byla vyžádána součinnost silničářů.

Nakonec vyprostili hasiči na silničním úseku mezi Stárkovem a Velkým Dřevíčem tři kamiony, zpět na základnu se vraceli po téměř šesti hodinách, tedy až po 21. hodině.

V ulici Nádražní v obci Malé Svatoňovice havaroval osobní automobil, narazil do plotu, přitom poškodil hlavní plynový uzávěr. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Úpice. Plyn byl uzavřen, k úniku nedocházelo. Řidič vyvázl bez zranění.

Hasiči zkontrolovali vozidlo na případný únik provozních kapalin a pomohli s usměrněním dopravy. Na místo byli povoláni plynaři, hasiči posléze předali místo zásahu policistům.