Středa 20. unora 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK
Královéhradecký kraj

Tři jednotky hasičů byly vyslány k dopravní nehodě osobního automobilu v katastru Teplic nad Metují na úseku směrem do Adršpachu. Auto skončilo po nehodě mimo komunikaci a bylo převrácené na střechu.

Po došetření nehody se hasiči postarali o uvolnění a vyproštění vozidla zpět na komunikaci. K tomu využili vyprošťovací automobil, kdy pomocí jeřábu automobil nadzvedli, přetočili jej a zpět na kolech ho vrátili na silnici. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a Náchoda a také dobrovolná jednotka z Teplic nad Metují.

Profesionální jednotka z centrální stanice byla vyslána na silnici I/37 spojující Hradec Králové a Pardubice. V katastru části Pohřebačka začal hořet osobní automobil. Při příjezdu jednotky na místo události byl požár vozu již v plném rozsahu, zasaženo bylo celé vozidlo.

Jednotka zahájila hasební zásah, požár lokalizovala a následně předala místo zásahu profesionální jednotce ze stanice Pardubice. Nikdo nebyl zraněn.

Banner Probo OK

Na křižovatce komunikace I/11 s Pardubickou ulicí zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice s místní dobrovolnou jednotkou u dopravní nehody tří osobních automobilů. Jedna osoba se při nehodě zranila, do péče si ji převzali záchranáři.

Hasiči místo zásahu zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru a do příjezdu policistům usměrňovali dopravu. Místní jednotka se po došetření postarala o likvidaci následků nehody.

U železničního přejezdu mezi Kunčicemi nad Labem a Klášterskou Lhotou havaroval nákladní automobil s přívěsem. Ten se převrátil na bok, poškodil signalizační zařízení na přejezdu a blokoval průjezd komunikací. Železnice byla průjezdná.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dobrovolná jednotka z Hostinného. Na místě spolupracovali hasiči také s drážní jednotkou SŽDC. Hasiči pomohli převrátit návěs zpět na kola a zapřáhli jej zpět za automobil.

Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou spěchala k dopravní nehodě osobního vozidla, které havarovalo na silnici č. 319 mezi obcí Javornice a Rychnovem nad Kněžnou. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci a zůstala v něm jedna osoba.

Člověk nebyl zaklíněn, ale nešly otevřít dveře automobilu a nemohl se dostat ven. Hasiči osobu z vozu vytáhli a provedli na místě události opatření proti vniku požáru. Jednotka předala následně místo zásahu policistům, o osobu z vozu se postarali záchranáři.

Banner Partner: Nordex 970x150 Cobra OK