Středa 20. unora 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner recyklujte s hasici 970 OK
Královéhradecký kraj
Banner VIP: Lenzing 600x90 OK

V Královédvorské ulici v Jaroměři se střetla na křižovatce dvě osobní vozidla, na místo spěchali místní profesionální hasiči. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, došlo také k úniku provozních kapalin.

Zraněného člověka si do své péče převzali záchranáři, hasiči zajistili místo události a uniklé kapaliny zasypali sorbentem. Po došetření nehody odstranila jednotka osobní vozy mimo komunikaci a postarala se o závěrečný úklid.

Při záchraně zraněné osoby z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách spolupracovaly složky IZS. Na místo byl vyslán také vrtulník LZS se záchranáři a jedním hasičem-lezcem z centrální hradecké stanice na palubě. Společně byli připraveni provést záchranu zraněné osoby v podvěsu.

Člověk se nacházel asi 1,5 kilometru od vchodu do skal na zledovatělém a neudržovaném terénu. Hasiči, kteří byli přímo ve skalách, nakonec osobu snesli k vozu a dopravili ji ke vchodu do skal, kde už čekal sanitní vůz. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Adršpachu.

Banner VIP: Lenzing 970x150 OK