Středa 23. října 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK
Královéhradecký kraj

U dopravní nehody dvou osobních vozidel ve Fügnerově ulici v Kostelci nad Orlicí zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí.

Hasiči zajistili obě havarovaná auta proti vzniku požáru, jedné osobě poskytli první předlékařskou pomoc a následně si ji převzali do své péče zdravotničtí záchranáři. Jednotky dále zajišťovaly místo události a odstranily následky nehody.

Operační středisko hasičů přijalo hlášení o požáru osobního vozidla v Riegrově ulici v Náchodě. Na místo události byli vysláni profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda.

U auta došlo k zahoření v motorové části, požár byl lokalizován hasicím přístrojem, jednotky pak dopravní prostředek dohasily. Příčinou vzniku události byla technická závada, škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun. Hodnoty ve stejné výši byly uchráněny.

Na komunikaci č. 309 u odbočky na Dobřany došlo k technické závadě na nákladním vozidle. U auta došlo k proražení olejové vany, na komunikaci pak vyteklo asi 40 litrů oleje. Na místo přijeli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Deštného v Orlických horách.

Hasiči provedli na vozidle opatření proti vzniku požáru a zasypali olejovou skvrnu sorpčním materiálem. Kvůli množství uniklé kapaliny byla vyrozuměna správa a údržba silnic, aby místo na silnici označila. Po odtažení vozidla se jednotky postaraly o úklid vozovky.

Do katastru části Petrovice spěchali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Na silnici č. 303 havaroval nákladní automobil. Kamion skončil převrácený na bok, písek, který převážel, se vysypal za svodidla.

Z havarovaného náklaďáku unikly na silnici provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorpčním materiálem a odstranili je. O převrácení kamionu a jeho odtah se postarala odtahová služba. Po zajistili hasiči úklid vozovky.

Do katastru části Velkých Petrovic Petrovice spěchali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Na silnici č. 303 havaroval nákladní automobil. Kamion skončil převrácený na bok, písek, který převážel, se vysypal za svodidla.

Z havarovaného náklaďáku unikly na silnici provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorpčním materiálem a odstranili je. O převrácení kamionu a jeho odtah se postarala odtahová služba. Po zajistili hasiči úklid vozovky.

Čtyři jednotky vyjely do obce Bystřice k nahlášenému požáru objektu ve vzdálenosti asi 50 m od zástavby. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o požár včelína. Během několika málo minut měli hasiči požár lokalizován a v 18:59 ohlásil velitel zásahu likvidaci.

Příčinou vzniku události bylo nedbalostní chování, škoda byla vyčíslena asi na 50 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a JSDH Libáň, Markvartice, Bystřice. JSDH Jičín držela zálohu na stanici.

Banner ZPMVČR 211 970