Pondělí 19. srpna 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner MEVA OK
Královéhradecký kraj

Profesionální dobrušští hasiči a dobrovolné jednotky z Opočna a Českého Meziříčí společně likvidovali požár hořícího stromu v lese. Na hořící strom většího vzrůstu nasadili hasiči vysokotlaký proud vody, požár se nikam dál nešířil.

Dalším průzkumem zjistili, že je strom dutý a prohořívá tak uvnitř. Aby mohly jednotky požár kompletně zlikvidovat, musely strom pokácet a rozřezat. Dohled nad požářištěm převzala dobrovolná jednotka z Opočna. Strom začal hořet zřejmě po úderu blesku.

Banner Kobit THZ 600x90 OK

Tři jednotky hasičů byly zalarmovány kvůli nahlášené dopravní nehodě dvou osobních vozidel v Dolní Branné. Při události byli dva lidé zraněni. Hasiči pomohli záchranářům s poskytováním první pomoci, dále zajistili místo události a provedli opatření proti vzniku požáru.

Po došetření odstranily jednotky havarované vozy mimo komunikaci a předaly místo zásahu policii. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí, JSDH Hostinné a profesionální hasiči ze stanice Jilemnice.

U dopravní nehody osobního vozidla a čtyřkolky zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolná jednotka v Chlumci nad Cidlinou. Nehoda se stala v ulici 9. května, jeden člověk byl při události zraněn. Hasiči místo nehody zabezpečili, zasahovaly zde všechny složky IZS, včetně vrtulníku LZS.

Jednotky dále provedly opatření proti vzniku požáru, po došetření nehody se postaraly o úklid vozovky a odstavily havarované dopravní prostředky mimo komunikaci.

Pět jednotek hasičů likvidovalo ve Slatině nad Úpou požár pole, které bylo z části už strništěm, ale částečně zde bylo ještě vzrostlé obilí. Požár se rozšířil na plochu asi 100×100 m. Hasiči plochu zkrápěli a následně přijela zemědělská technika, aby pole zaorala.

Hořet začalo kvůli technologické závadě, škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun. Díky zásahu jednotek se podařilo uchránit hodnoty představující asi 400 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči Náchoda a JSDH Červený Kostelec, Česká Skalice, Hořičky a Slatina nad Úpou.

Banner Hagemann OK