Neděle 17. listopadu 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner eurofire_tubus OK
Královéhradecký kraj

U vážné dopravní nehody dodávky a motocyklu zasahovali v pondělí ráno hradečtí profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic pod Orebem. Nehoda se stala v Pardubické ulici na křižovatce s komunikací I/11.

Na místo nehody přiletěl pro zraněnou osobu z motorky vrtulník letecké záchranné služby. Komunikace I/11 byla po nezbytně nutnou dobu zásahu uzavřena v obou směrech, po odletu vrtulníku byl zprůjezdněn jeden pruh. Hasiči místo nehody zajistili, provedli protipožární opatření a po zadokumentování motorku z komunikace uklidili.

Banner Fierport 600

Do Osic na Hradecku mířila profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská, došlo ke střetu osobního automobilu a osoby na kole. Na místě zasahovali také záchranáři spolu s vrtulníkem letecké záchranné služby.

Zraněnou osobu transportoval vrtulník do nemocnice. Po došetření nehody policií zajistili hasiči úklid komunikace. K dopravní nehodě byl přivolán také psycholog hasičů, který poskytl zúčastněným první psychologickou­ pomoc.

Na krajské operační a informační středisko přišlo hlášení, že na Denisově náměstí v Hradci Králové jde z přízemí bytového domu kouř a zápach, přičemž nikdo není doma. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, hasiči z centrální stanice a také dobrovolná jednotka z Plačic.

Nakonec bylo průzkumem zjištěno, že se jednalo o připálené maso na sporáku, které bylo uhašeno ještě před příjezdem jednotek. Hasiči poté objekt odvětrali. Celá událost se obešla beze škody.

Po vydatném dešti zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda, ale i Provodova-Šonova na několika místech, kde odčerpávali vodu. Jednalo se například o čerpání vody pod viaduktem v Plhovské ulici, v Nerudově ulici čerpaly jednotky vodu ze sklepů rodinných domů nebo z laguny, která se vytvořila v Pražské ulici za rodinnými domy.

Ve Václavicích pak čerpali hasiči vodu a bahno také ze sklepa rodinného domu.

Banner hasičskávyzbrojna 970 OK