Neděle 17. listopadu 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK
Královéhradecký kraj
Banner hts jirny vole ne žádný slabý 600*90 OK

Z bytového domu v ulici Pod Skalkou v Úpici vycházel z okna dým a nebylo možné se na obyvatele dozvonit. Na místo vyjelo hned několik jednotek hasičů, ale průzkumem místa bylo zjištěno, že se jedná jen o připálené maso na plotně. Požár byl uhašen pomocí hasicího přístroje před příjezdem jednotek, hasiči pak objekt odvětrali pomocí ventilátoru.

Byt poté ještě pro jistotu zkontrolovali pomocí termokamery, ale žádná skrytá ohniska odhalena nebyla. Požár se obešel beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice a Havlovic.

Na silničním okruhu v Hradci Králové došlo v Okružní ulici k požáru dodávky. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Dodávka začala hořet v motorovém prostoru. Požár se podařilo zahasit ještě před příjezdem jednotky, hasiči pak místo vzniku hoření dohasili.

Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun, díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 40 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada.

V Mírové ulici v Dobrušce došlo k dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky. Při nehodě došlo ke zranění motorkáře. Hasiči pomohli záchranářům s jeho zajištěním a poté pomohli s transportem osoby do vrtulníku letecké záchranné služby.

Jednotka zároveň zajistila havarované dopravní prostředky a uniklé provozní náplně zasypala sorpčním materiálem. Po došetření nehody ze strany policie provedli hasiči úklid komunikace.

Banner Stablecam 970