Středa 13. listopadu 2019, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK
Královéhradecký kraj
Banner Probo OK

V Kotyzově ulici v Kostelci nad Orlicí došlo ke střetu dvou osobních vozidel. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí. Nehoda se obešla bez zranění, ale došlo zde k úniku provozních náplní. Hasiči po svém příjezdu místo zajistili a na havarovaných vozech provedli protipožární opatření.

Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Komunikace byla po dobu zásahu neprůjezdná, a tak řídili hasiči dopravu a usměrňovali ji přes boční ulice. Jednotky nakonec pomohly s naložením vozidel na odtah a zajistily úklid vozovky.

Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové zasahovali u dopravní nehody ve Střelecké ulici na křižovatce s Rašínovou třídou. Stala se zde dopravní nehoda dvou osobních vozidel a jedné dodávky.

Ve vozech cestovalo celkem sedm osob, z toho dvě utrpěly zranění a další tři převezli záchranáři k vyšetření. Nehoda měla také dva dětské účastníky, kteří dostali od hasičů za svou statečnost plyšové dráčky Záchranáčky. Jednotka místo nehody zajistila a provedla protipožární opatření, uniklé provozní náplně pak zasypala sorpčním materiálem.

Neobvyklý planý poplach zažili v nočních hodinách profesionální hasiči z obou hradeckých stanic. Na krajské operační a informační středisko nahlásil oznamovatel, že prostor okolo hradeckého nádraží je zakouřený.

Po příjezdu na místo a provedení průzkumu hasiči žádné známky hoření nenašli, ale naopak zjistili, že se jednalo pouze o roztápění parní lokomotivy. Jednotky se tak mohly v klidu vrátit zpět na své stanice.

V Jičínské ulici ve Volanově na silnici I/16 se stala dopravní nehoda jednoho osobního automobilu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova. Automobil skončil po nehodě na boku mimo komunikaci, kde narazil do mostku a poškodil plot rodinného domu.

Osoba z vozidla se nacházela již mimo automobil. Hasiči zajistili místo události, provedli opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátor. Zraněnou osobu převezli záchranáři do nemocnice.

Banner Agrotec 970x150 OK