Středa 12. května 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

U dopravní nehody osobního automobilu v obci Svatojanský Újezd zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a Hořic. Vozidlo skončilo převrácené na střeše. Dvě osoby převezli záchranáři do zdravotnického zařízení, hasiči zajišťovali místo události.

Zasypali uniklé provozní kapaliny sorpčním materiálem a po došetření převrátili vůz zpět na kola. Vozidlo hasiči odklidili mimo komunikaci a předali místo zásahu policistům.

Zraněnou osobu ze skalního terénu zachraňovali v sobotu dopoledne hasiči ve spolupráci se záchranáři a leteckou záchrannou službou v Suchém Dole. Aby mohla být osoba transportována do sanitního vozu, vyzvedl ji vrtulník LZS spolu s leteckým záchranářem hasičů.

Vrtulníkem byla osoba přepravena na místo, kde už na ni čekala sanitka. Do záchranné akce byli zapojeni kromě záchranářů také profesionální hasiči ze stanice Náchod a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Letecký záchranář hasičů z centrální hradecké stanice přiletěl s posádkou LZS.

Osobní automobil havaroval na silnici č. 11 v katastru Rybné nad Zdobnicí a skončil převrácený na střechu v poli. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí.

Při události nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili automobil proti vzniku požáru a řídili v místě nehody provoz. Místo zásahu si následně převzali policisté.