Pátek 26. unora 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Královéhradecký kraj

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár odpadu v neobydleném domě v Dolní Olešnici. Průzkumem hasiči zjistili, že hoří v přízemí objektu. Plameny měli hasiči do 20 minut od nahlášení události pod kontrolou, požár byl pak zlikvidován před 8:00 hod.

Vzhledem k tomu, že v neobydleném domě hořel pouze odpad, byla škoda nulová. Pravděpodobnou příčinou vzniku události mohla být hra dětí. Zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a Dvora Králové nad Labem a JSDH Mostek, Hostinné.

V části obce Horní Radechová – Slavíkov došlo k požáru lesního porostu na ploše asi 20×40 m. Jednalo se o vysokokmenný les. Na místě události zasahovaly čtyři jednotky požární ochrany, požár se jim podařilo lokalizovat po 21. hodině.

Před 21:30 pak byla velitelem zásahu ohlášena likvidace události. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Horní Radechová, Dolní Radechová a Červený Kostelec.

Čtyři jednotky požární ochrany zasahovaly v katastru části Libňatov u požáru lesní hrabanky. Hořelo na ploše asi 150×100 m, a to po těžbě dřeva. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání, naštěstí tím nevznikla žádná škoda.

Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 200 tisíc korun. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dále JSDH Úpice, Havlovice a Libňatov.

Dvě jednotky požární ochrany byly zalarmovány kvůli nahlášenému požáru v části Červený Kostelec – Stolín. Jednalo se o požár v bývalém výrobním objektu, kde doutnala střešní konstrukce. Do hodiny měli hasiči požár zlikvidovaný, příčina je předmětem vyšetřování.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce.