Neděle 17. listopadu 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner eurofire_tubus OK
Královéhradecký kraj

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové zasahovali ve Skupově ulici v Hradci Králové, kde byl ohlášen únik plynu. Hasiči pomocí speciálního přístroje provedli kontrolní měření ve společných prostorách domu, které neprokázalo zvýšenou koncentraci nebezpečného plynu.

Následně zkontrolovali jednotlivé byty a v jednom z nich zjistili zapnutý sporák, který nehořel. Hasiči ho uzavřeli, byt přirozenou ventilací odvětrali a uživatelku bytu poučili o používání plynového sporáku. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

Banner WAWRZASZEK ISS 600 OK

Dobrovolná jednotka hasičů z Třebechovic pod Orebem vyjela společně s profesionální jednotkou z Hradce Králové k dopravní nehodě jednoho osobního auta na silnici 1/11 na výjezdu z Třebechovic pod Orebem na Týniště nad Orlicí. Řidič z dosud nezjištěných příčin vjel do příkopu a následně narazil s vozem do stromu.

Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby a komunikace byla z části neprůjezdná – hasiči řídili provoz kyvadlově.

Dvě jednotky profesionálních hasičů z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolných hasičů z hradecké městské části Svinary vyjely k vycházejícímu kouři z okna bytu v Jižní ulici v Hradci Králové. Po otevření bytu hasiči zjistili, že uživatel ponechal na sporáku jídlo, které se připálilo.

Hasiči odvětrali celý prostor bytu a vrátili se zpět na základny. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na jeden tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 750 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Banner mototruck OK