Neděle 31. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner ZPMVČR 211 970
Královéhradecký kraj
Banner Požární bezpečnost auta 600

Profesionální hasiči z Jičína a z centrální stanice Hradec Králové byli v 15:17 přivoláni do Pařezské Lhoty k záchraně osob ze skal. Horolezec po pádu ze skály utrpěl zranění kotníku a hlavy. Hasiči zraněného uložili do vakuové dlahy a připravili jej k transportu v podvěsu vrtulníku letecké záchranné služby.

Poté byl muž letecky transportován do nemocnice. Na místě byla také žena, která se padajícího muže snažila zachytit. Přivodila si při tom zlomeniny obou malíčků horních končetin. Žena byla u vstupu do skal předána zraněná záchranné službě, která ji odvezla do nemocnice.

Královéhradečtí profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli k dopravní nehodě dvou osobních automobilů zn. Škoda Felicia a Opel Insignia. Ke střetu došlo na křižovatce ulic Jana Černého a Plotišťská ve Věkoších pravděpodobně z důvodu nedání přednosti v jízdě.

Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. V místě zásahu řídila jednotka dopravu. Hasiči uklidili vozovku od střepů a uniklých provozních kapalin. Ke zranění osob nedošlo.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Černilova zasahovali u střetu tří osobních vozidel, ke kterému došlo na silnici mezi obcemi Slatina a Černilov. Jednotka poskytla dvěma zraněným osobám předlékařskou péči.

Následně byli zranění odvezeni sanitou do nemocnice. Jedno z vozidel poškodilo dopravní značení, o čemž byla informována Správa a údržba silnic. Hasiči vozidla odstranili mimo komunikaci.

Banner Hagemann OK