Neděle 31. května 2020, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Dafo OK
Královéhradecký kraj
Banner VIP: Lenzing 600x90 OK

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové byli přivoláni k úniku plynu v panelovém domě v ulici Milady Horákové v Hradci Králové. Na chodbě domu byl cítit plyn, přístroji však nebyl naměřen. Hasiči našli zdroj úniku plynu v jednom z bytů. Uvnitř byla starší osoba, která nemohla vstát.

Hasiči byt otevřeli a sporák, ze kterého plyn unikal, vypnuli. Poté místnost odvětrali. Obyvatelka bytu se nadýchala a jednotka pomohla s jejím transportem do sanitky, která ji převezla na ošetření do nemocnice.

Jaroměřští profesionální hasiči vyjížděli do Velkého Třebešova k dopravní nehodě, při níž došlo ke střetu osobního vozidla s motocyklem. Motocyklista utrpěl těžká zranění. První pomoc mu poskytl lékař sanitky, která právě projížděla kolem.

Hasiči pomohli zdravotnické záchranné službě s ošetřením osoby a s jejím transportem do vrtulníku, který ji přepravil do nemocnice. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a provedli úklid vozovky.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova zasahovali v ranních hodinách u dopravní nehody osobního automobilu značky Škoda Felicia, ke které došlo na silnici č. 324 mezi Novým Bydžovem a Skochovicemi. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci a převrátilo se na bok. Uvnitř cestoval starší manželský pár, kterému pomohl z vozidla ven muž, který projížděl kolem.

Obě osoby byly prohlédnuty zdravotnickou záchrannou službou, byly bez zranění. Hasiči pomohli s vyproštěním vozu z příkopu a následným naložením na odtah. Po půl deváté se vrátili zpět na stanici.

Banner Probo