Středa 22. ledna 2020, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Dobráci sk
Královéhradecký kraj

Náchodští profesionální hasiči byli přivoláni k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla na nám. Horníků ve Rtyni v Podkrkonoší. Hasiči se do příjezdu záchranné služby postarali o jednu zraněnou osobu, které poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu záchranné služby byla zraněná osoba naložena a převezena do nemocnice.

Hasiči provedli zajištění osobního auta proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny a okolnosti nehody šetří Policie ČR.

Bez zranění se obešla další dopravní nehoda, ke které došlo u obce Černilov. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a místní dobrovolní hasiči. Při příjezdu první jednotky na místo byli všichni pasažéři mimo havarované vozidlo a nikdo nevykazoval známky zranění.

Hasiči u auta, které skončilo v příkopu, provedli protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Banner scott 600x90 OK

Dvě jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Jičína vyjely k požáru v bytě obytného domu v ulici Pod Koželuhy v Jičíně. V jednom z pokojů došlo z dosud nezjištěných příčin k požáru. Oheň se nestačil rozšířit a hasiči jej brzy zlikvidovali.

Uživatelka bytu, která trpěla zdravotními problémy, byla předána do péče záchranné služby a následně převezena do nemocnice. Hmotná škoda byly předběžně vyčíslena na pět tisíc korun.

K požáru multikáry v Chlumci nad Cidlinou vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. Při jejich příjezdu byl požár v motorovém prostoru již uhašen řidičem pomocí kbelíku s vodou, který mu přinesli místní lidé.

Hasiči provedli kontrolu motoru a provedli další protipožární opatření. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Hradečtí profesionální hasiči z centrální stanice byli přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel ve Zborovské ulici v Hradci Králové. Na křižovatce při výjezdu z Fakultní nemocnice se srazila osobní vozidla Renault Megane a Volkswagen Passat. Nikdo z účastníků nehody nebyl zraněn.

Hasiči řídili v místě dopravu a současně zajistili obě vozidla proti požáru. Po zadokumentování události Policií ČR odtáhli obě auta z křižovatky a očistili vozovku od střepů a plastových částí.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí a hasiči HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Česká Třebová byli přivoláni k nehodě, která se stala v Týništi nad Orlicí. Na kolejích v ulici Olšina došlo ke střetu osoby z vlaku.

Hasiči po příjezdu na místo asistovali záchranářům s ošetřením zraněné osoby a pomohli s jejím transportem do sanity. Následně místo předali Policii ČR, která vyčkala na příjezd drážních hasičů.

Banner VIP: Vochoc 970x150 OK